Estera

Estera urodziła się w czasach, kiedy ojczyzna Izraelitów została zniszczona przez Babilończyków, a wielu z nich uprowadzono do Babilonii. Rodzice Estery wcześnie zmarli, dlatego pozostawała pod opieką swojego krewnego Mardocheusza.

Kiedy król Artakserkses poszukiwał dla siebie nowej żony, kazał zgromadzić wiele pięknych dziewczyn. Pośród nich znalazła się również Estera i to właśnie ją król wybrał na swoją żonę. Dziewczyna nie cieszyła się z tego powodu, bo wiedziała, że na dworze pogańskiego władcy trudniej jej będzie dochować wierności Panu Bogu. Okazało się jednak, że jako królowa miała do spełnienia bardzo ważną rolę...

Haman, jeden z wysokich urzędników królewskich, postanowił zgładzić w całym królestwie wszystkich Żydów, rodaków Estery. Podstępem udało mu się namówić króla, aby wydał w tym celu specjalny dokument. Kiedy wieść o tym doszła do Mardocheusza, szybko powiadomił Esterę, aby spróbowała uratować rodaków. Nie było to łatwe, bo w tamtych czasach królowa mogła pójść do króla tylko wtedy, kiedy on ją wezwał. Tymczasem mąż Estery od dłuższego czasu się z nią nie spotykał, bo był zajęty innymi sprawami. Estera postanowiła więc pójść do niego nieproszona. Zaryzykowała bardzo, bo za taki czyn groziła jej śmierć. Kiedy król zobaczył swoją żonę, ułaskawił ją i obiecał spełnić jej życzenie. Estera zaprosiła króla na ucztę, podczas której wyjawiła swoje zmartwienie. Król zrozumiał podstęp Hamana i natychmiast go ukarał. I tak Estera ocaliła wszystkich swoich rodaków mieszkających w królestwie Artakserksesa.

  • Noe
  • Multimedia.
  • Kolorowanki
  • Dla rodziców

© B.HERO 2010-2019

Projekt i wykonanie: Rhema Group