Gry

Gry

Powstanie pierwszych komputerów, przeznaczonych dla szerokiego grona użytkowników, dało mocny impuls do stworzenia gier komputerowych. Stały się one nieodzowne w rozwoju kolejnych generacji komputerów. Na początku, nie były to gry przypominające dzisiejsze produkcje. Głównym zadaniem komputerów były, szeroko rozumiane, operacje na liczbach, skomplikowane obliczenia, składające się na przetwarzanie danych. Efektem, nie jako ubocznym była chęć rozrywki realizowanej za pomocą komputera. Dawniej liczył się przede wszystkim pomysł na rozrywkę. Pierwsze gry kładły nacisk na myślenie logiczne, rozwijały w dużym stopniu wyobraźnię.  Dzisiejsze gry przypominają raczej filmy interaktywne, w których gracz przejmuje kontrolę nad jedną z postaci rozgrywki. Wielką popularnością cieszą się gry typu „strzelanki”, gdzie przemoc i agresja są głównym motywem przetrwania rozgrywki w wirtualnym świecie. Niestety, dla dzieci nie są to gry odpowiednie dla ich prawidłowego rozwoju. 

W trosce o dobro dzieci, Edycja Świętego Pawła, pragnie na nowo wskazać na dobre treści przekazywane w nowej serii gier „Biblijni Bohaterowie”. Ich zadaniem jest przybliżenie charakterystycznych postaci i historii biblijnych. 

Seria gier „Biblijni Bohaterowie” zaprasza dziecko do odkrywania pasjonującego świata Pisma Świętego. Poznawanie postaci biblijnych i historii ich życia oraz przyswajanie sobie wartości, które ci bohaterowie reprezentują, odbywa się w bezpieczny, przyjemny i angażujący sposób, poprzez wykonywanie szeregu zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Z ich pomocą dziecko rozwija spostrzegawczość, ćwiczy pamięć i refleks, uczy się wytrwałości w dążeniu do celu, a wszystko to bez stosowania przemocy czy przyswajania sobie postaw bezkompromisowości i bezwzględności.

  • Noe
  • Multimedia.
  • Kolorowanki
  • Dla rodziców

© B.HERO 2010-2019

Projekt i wykonanie: Rhema Group